למידע נוסף וקביעת פגישה
צרו קשר: 052-3259206

מהתבוננות למסוגלות

מאמרים

1

מה בין יום האהבה ליום המשפחה ליום האישה?

בתקופה האחרונה אנו מוצפים בטקסים, ורובם ככולם עוסקים באישה , אהבה, משפחה , לא בהכרח בסדר הזה. פעם לפני זמן לא רב חגגו בלי להתבלבל את יום האם, כאשר היום הזה מכיל את כל הטקסים האחרים . אבל עידן חדש הגיע ויום האם הפך ליום המשפחה, כל זאת למה?
המשפחה שינתה את צורתה בשנים האחרונות, גם עולם החינוך לא נשאר מאחור. מי היה מדמיין לפני עשרים שנה גנן ממין זכר לפעוטון או לגן. מי היה מדמיין חלוקה בימי הלידה בין הבעל לאישה, או משמורת משותפת אם המשפחה חלילה התפרקה.
אז צעדנו קדימה. היום המיוחד-  יום האם השתנה ליום המשפחה. חבל או מזל ? השאלה לאן אנו לוקחים את הטקס ואת היום המיוחד. גם ביום המשפחה יש מקום לציין את הייחודיות של כל בן זוג אחד לצד השני ולא אחד על חשבון השני.
חשוב לראות את הימים האלו כאפשרות של שיפור הזוגיות והעלאת ניצוץ חדש. למרות שהתאריך נקוב בלוח השנה וההפתעה מתגמדת לכאורה, אל תתנו לזה להשפיע .כדאי ליזום, לתכנן ובעיקר לתת תשומת לב שזכרנו ולא וויתרנו כי זה מה שחשוב באמת.
הימים רצופים בשגרה, עבודה, ילדים, חוגים, משכנתא... אז אם מזדמן לנו יום שאפשר לתת לבן או בת הזוג הרגשה שהוא חשוב עבורי , חשבתי עליו, ראיתי אותו - נעשה את זה. אין תמיד צורך בהפקת ענק,עצם העובדה שהייתם אחד למען השני ולו ליום אחד ייתן דלק לעוד ימים רבים.