למידע נוסף וקביעת פגישה
צרו קשר: 052-3259206

מהתבוננות למסוגלות

מאמרים

"זה קורה רבות גם במשפחות טובות....."


טיפול זוגי או משפחתי,  הדרכת הורים, ייעוץ, בשביל מה? ? ?
קצב החיים,  כיום מפגיש את האדם עם קשיים ודילמות הקשורות במתח שבין קריירה והגשמה עצמית לבין משפחה – הורות וזוגיות.
להיות הורים זה מקצוע קשה ומורכב ודווקא אליו נכנסים ללא צורך בתעודה או הכשרה ובוודאי שלא נדרשת תעודת הצטיינות . פעם כאשר אנחנו היינו ילדים וההורים שלנו סיפרו לנו סיפור  או אגדה לפני השינה, שמענו לא אחת את הסיום הזה: "הם חיו בעושר ואושר עד עצם היום הזה....:"
איפה היום הזה?...הורים נקלעים למצב של ריבוי משימות חיים בו זמנית: הצורך בהצלחה  בלימודים או בעבודה, הצורך להתבסס כלכלית,  הצורך בביטחון שמביא אותנו ממשפחת המוצא אל המשפחה החדשה שאנחנו בונים, ועוד היד נטויה. אז מה יש לנו.?.... להקים בית ... לבנות זוגיות.... להתחייב  להורות.... להצליח בקריירה..... להעניק  חינוך..... ואיפה אני  ? איפה אנחנו?
"איפה היינו
היינו היינו
מה כבר עשינו
עשינו עשינו
איפה טעינו
טעינו טעינו
בכל זאת ניסינו – תודה"
משפחות קמות לבוקר יום חדש למרוץ נגד הזמן: ריצה לעבודה, לפני או תוך כדי הפקקים, טיפול וחינוך הילדים, הקשר עם מסגרות החינוך. בין אם אחד ההורים מקדיש את עבודתו לטיפוח הבית וחינוך הילדים כל היום או בין אם הוא או היא יוצאים לעבודה מחוץ לבית, מתקיים המרוץ. ומה קורה שאחד מבני הזוג לומד? מי מצליח להשתתף בחוג?....
קצב החיים,  כיום מפגיש את האדם עם קשיים ודילמות הקשורות במתח שבין קריירה, משפחה וזוגיות. המצב הזה יוצר שחיקה ומסתיר את הניצוץ שבגללו החלטנו להקים יחד משפחה, יוצר תסכול  כי הדרך כרוכה בוויתורים. יש לנו נטייה להקטין בערכם של קשיים, אולם דפוס זה עלול להביא למשבר. לא צריך לחכות ולהגיע לטיפול רק כאשר יש משברי חיים, מגיעה לנו איכות חיים והגשמה עצמית.
 במפגש טיפולי האדם פוגש לא רק את שותפי החיים שלו אלא פוגש את עצמו. ומתוך ההתבוננות יכול האדם ליצור שינוי וצמיחה – מסוגלות.
"הייתי נותן לה שק של סנטימנטים
אך חיכיתי יותר מידי".......